Jak wprowadzić urok stylu prowansalskiego do swojego domu za pomocą starannie dobranych mebli?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl prowansalski niesie ze sobą niepowtarzalny urok, przesycony spokojem, romantyzmem i wdziękiem Francji. Stanowi on esencję stylu rustykalnego, łącząc w sobie prostotę, elegancję oraz naturalne materiały. Jeżeli marzysz o tym, aby wprowadzić tę unikalną atmosferę do swojego domu, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dzięki niemu dowiesz się, jak za pomocą starannie dobranych mebli, ukazać prawdziwe piękno stylu prowansalskiego.

Zasady stylu prowansalskiego we wnętrzach

Styl prowansalski to nieodłączny element dekoracji wnętrz inspirowanych sielską atmosferą południa Francji. Znakomicie łączy prostotę, naturalność i elegancję, które idealnie pasują do różnych typów wnętrz. Zasady tego stylu zwracają wielką uwagę na nieprzekombinowane, naturalne materiały takie jak drewno, tkanina bawełniana czy kamień, często pozostawione w swoim surowym wydaniu. Kolory są ciepłe, stonowane — przeważnie to biel, beż, szarości i pastele. Styl prowansalski promuje meble z duszą, które nie dość, że są ekologiczne i trwałe, to jeszcze mają niepowtarzalny design i ozdobą może być nietuzinkowe wyposażenie, tak jak konsola prowansalska, która dodaje wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Co więcej, zaleca minimalizm w dekoracjach — warto postawić na jedną, za to efektowną ozdobę, zamiast wielu małych.

Wybór mebli prowansalskich

Wybór mebli to kluczowy element wprowadzania do wnętrza uroku stylu prowansalskiego. Meble prowansalskie charakteryzują się swoją niepowtarzalnością i jednocześnie prostotą, bez zbędnych dodatków. Podczas wybierania mebli należy zwracać uwagę na ich kolorystykę, materiał oraz zastosowane techniki zdobnicze. Kolory mebli prowansalskich to najczęściej odcienie beżu, białego lub pastelowego niebieskiego — subtelne barwy, które idealnie wpisują się w nastrojowy klimat Prowansji. Głównym materiałem, z jakiego wykonane są meble prowansalskie, jest drewno — często postarzane, co nadaje im dodatkowego uroku. W stylistyce tej niezwykle ważne są także detale — delikatne zdobienia, takie jak grawerunki czy frezowania, które podkreślają dostojność i elegancję mebli prowansalskich. Wybór mebli w stylu prowansalskim to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i trwałości, dzięki czemu stanowią one doskonałe uzupełnienie każdego domu.

Przestrzeń jako dopełnienie stylu

Przestrzeń jest kluczowym elementem, który pozwala meblom w stylu prowansalskim w pełni zaistnieć i stać się wyrazistym elementem wnętrz. Kluczem do osiągnięcia prawdziwego uroku stylu prowansalskiego jest utrzymanie balansu między starymi a nowymi elementami, utrzymanie niezbyt przeładowanej aranżacji wnętrz, pozostawienie wystarczającej przestrzeni do oddychania, co jest charakterystyczne dla tego stylu. Polskie domy często mają niewielka przestrzeń, dlatego usytuowanie mebli i zachowanie równowagi pomiędzy otwartym a wypełnionym miejscem jest kluczowe.
Styl prowansalski, uwielbiony za swoją naturalność, prostotę i elegancję, to doskonały wybór dla tych, którzy pragną wnętrza, które jest zarówno stylowe, jak i praktyczne. Celem jest stworzenie wizji, której składniki zgodnie współpracują, tworząc harmonijną całość. Prawidłowa aranżacja przestrzeni pozwoli na wyrażenie pełnej urody stylu prowansalskiego, a meble będą mogły w pełni zaistnieć i stać się wyrazistym elementem wnętrz. Jest to marzenie każdego miłośnika stylu prowansalskiego i dobrego designu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*