Jak pozbyć się komarów z ogrodu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas “inspekcji” prawdopodobnie znalazłeś wiele źródeł wody, w których komary mogą składać jaja i rozwijać się. We wszystkich miejscach, w których jest to możliwe, takich jak doniczki, miski dla zwierząt, rynny deszczowe, poidła dla ptaków, itp. należy często opróżniać wodę, aby zapobiec rozmnażaniu się tam insektów.

Drzewa i krzewy powinny być przycinane, a trawa krótka, aby ograniczyć obszary odpoczynku dla dorosłych komarów. Inne zanieczyszczenia z podwórka, które gromadzą się w zacienionych miejscach i mogą zatrzymywać wilgoć, należy usunąć z podwórka.

Larwicydy

Na obszarach, na których nie możesz kontrolować zbierania wody, masz inną opcję – larwicydy. Substancje ta powstrzymuje niedojrzałe jeszcze komary przed dojrzewaniem do gryzących, rozmnażających się dorosłych. Larwicydami można również leczyć stawy kontenerowe, poidła dla zwierząt, doniczki i inne obszary, w których nie ma płynącej wody lub wody, która może przedostać się do gleby lub innych zbiorników wodnych. Częstotliwość stosowania larwicydu zależy od wybranego produktu i ilości deszczu w Twojej okolicy. Istnieją różne rodzaje produktów. Jednym z nich jest regulator wzrostu owadów, który bombarduje rozwijającą się larwę młodzieńczym imitatorem hormonu wzrostu, który zatrzymuje larwy w młodym stadium rozwojowym, aby zapobiec dojrzewaniu. Drugi rodzaj substancji zawiera specjalną bakterię, która wpływa na zdolność larwy do jedzenia. Larwicydy są również dostępne w różnych formułach. Możesz użyć stałych wsadów, rozpuszczalnych w wodzie pakietów lub granulatu. Wybór larwicydu będzie zależał od obszarów, które leczysz, dlatego ważne jest, aby przeczytać etykietę produktu przed jego zakupem.

Środki owadobójcze

Comiesięczne rozpylanie środków owadobójczych na podwórku znacznie zmniejszy liczbę gryzących dorosłych komarów. Istnieje wiele skoncentrowanych produktów, które są oznaczone jako środki do zwalczania komarów, dlatego ważne jest, aby wybrać taki, który jest przeznaczony do stosowania na obszarach, które zamierzasz leczyć. Być może zauważyłeś większą aktywność komarów rano, wczesnym popołudniem i ponownie po zachodzie słońca, ale nie tak bardzo w środku dnia. Dzieje się tak, ponieważ dorosłe komary chowają się podczas upałów. Ukrywają się na spodniej stronie liści na drzewach i krzewach, w gęstych zaroślach, wysokich trawach, pod konstrukcjami, pod pokładami oraz w innych wilgotnych, zacienionych miejscach. Skoncentrowanie oprysku na tych obszarach pomoże zapewnić skuteczność aplikacji, ponieważ wiadomo, że dorosłe komary będą lądować w tych miejscach. Upewnij się, że rozpylasz spray na spód liści na traktowanych obszarach. Samo opryskiwanie ich wierzchołków nie będzie skuteczne. Preparaty owadobójcze znajdziesz w sklepie Vaco Retail.

oprysk na komary
Photo by Jerzy Górecki from Pixabay.com

Jeśli znajdujesz się w obszarze, w którym populacja komarów jest szczególnie wysoka, zdecydowanie zalecamy dodanie regulatora wzrostu owadów do roztworu środka owadobójczego. Regulatory wzrostu owadów pomagają “sterylizować” komary i sprawiają, że niektóre jaja stają się niezniszczalne. Dodanie regulatora wzrostu owadów może również zmniejszyć częstotliwość ponownego nakładania produktów raz na 60 dni, ponieważ cykl reprodukcyjny komarów zostanie przerwany.

Co zrobić przed imprezą plenerową?

Jeśli planujesz imprezę plenerową lub inne wydarzenie na swojej posesji, możesz dodać skoncentrowany środek owadobójczy na bazie pyretryny do swojego zwykłego środka owadobójczego. Dodatek pyretryny przyniesie dwie korzyści:

  1. Pyrethrin oferuje bardzo szybkie powalenie, co oznacza, że ​​zobaczysz bardzo szybkie wyniki.
  2. Środki owadobójcze na bazie pyretryny zapewniają krótkotrwałą repelencję, aby utrzymać komary i inne irytujące owady z dala od leczonych obszarów.

Powinieneś oprzeć się pokusie pokrycia całego podwórka i domu sprayem owadobójczym. Takie postępowanie zmniejszy populację komarów, ale także zmniejszy liczbę pożytecznych i drapieżnych osobników na Twojej posesji. Ograniczenie pożytecznych i drapieżnych owadów może pozwolić owadom szkodnikom na pojawienie się po pewnym czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*